Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Jums reikia dagiau negu transporto paslaugų teikėjo, jums reikia logistikos partnerio

Iki pandemijos į transportavimo sausuma paslaugas daugelis žiūrėdavo kaip į transakcines, neturinčias reikšmingų išskirtinumų. Tai natūrali žmogiška reakcija, kai viskas klostosi gerai ir stabiliai, tada ši logika yra suprantama ir aiški. Tačiau, kai atsitinka nenumatytos situacijos, o jų šiuo metu atsitinka ypač dažnai (pandemija, karas Ukrainoje, stichinės nelaimės ir kt.), šalia pravartu turėti komandą, kuri padėtų įveikti visus iššūkius. Neatsiejama šios komandos sudedamoji dalis – transporto paslaugas teikiančios įmonės. Turėti patikimus transporto partnerius pokyčių metu yra labai svarbu, kadangi, kaip parodė situacija pandemijos metu, tos įmonės, kurios gebėjo suvaldyti logistinius iššūkius, laimėjo konkurencinę kovą ir galėjo džiaugtis didesnėmis pelno maržomis.

Dėl šių priežasčių daugelis prekybinių ir gamybinių įmonių, kurios anksčiau transporto paslaugas užsakinėjo vienu iš transakcinių metodų, pavyzdžiui, dirbdavo su pigiausios kainos tiekėju, pastebėjo, jog   tokie ryšiai su transporto įmonėmis ir kitais logistikos paslaugų teikėjais tampa rizikingi pokyčių metu. Kadangi tokie santykiai negarantuoja nenutrūkstamo jų prekių ir žaliavų tiekimo.

Šiame straipsnyje pasidalinsime su jumis įžvalgomis, kodėl transakcinius ryšius vertėtų keisti į partneriškus ryšius  su profesionaliomis transporto įmonėmis. Pasidalinsime mintimis apie tai, kokias problemas galėtų padėti išspręsti profesionali transporto įmonė, bei patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis transporto įmones.

Kodėl partneriški santykiai?

Populiarus posakis teigia, kad versle draugų nėra. Tačiau šiuo posakiu aklai vadovautis nebūtina, tuo tarpu draugų ieškoti visada pravartu. Kalbant apie transporto paslaugas, įprasta situacija, kai krovinio siuntėjas ieško pigiausios kainos, o paslaugos teikėjas nori gauti maksimalią. Šie galios žaidimai dažnai nuveda į situacijas, kai krovinio siuntėjui, nors ir pavyksta išsiderėti mažiausią kainą, tačiau, tai  pasiekus, tenka permokėti kitur. Dažnai transporto įmonės bando kompensuoti savo nuostolius kitais būdais.

Galimos paslėptos kainos dedamosios:

  1. Transporto įmonė taupo darbuotojų sąskaita, todėl įmonėje vyksta dažna darbuotojų kaita, o tai sąlygoja klaidas, vėlavimą ir kitas nepriimtinas situacijas. Dėl šios priežasties kenčia jūsų įmonės įvaizdis.
  2. Taupoma klientų aptarnavimo kokybės sąskaita. Dažnu atveju transporto įmonės, taupydamos lėšas, nepriskiria klientams personalinių vadybininkų, todėl įvairių situacijų sprendimas užtrunka ilgai.
  3. Transporto įmonė, nors ir suteikė nuolaidą, tačiau tikisi kainą pasikelti ateityje, išnaudodama rinkoje susidariusias galimybes, tokias kaip: priemokas piko sezono metu, priemokas importo/eksporto disbalanso metu ir kt.
  4. Neinvestuojama į darbuotojų apmokymą, transporto parko atnaujinimą, technologinius sprendimus, tvarumą ar netgi vilkikų remontą, o tai sąlygoja prastėjančias transporto paslaugas.

Turbūt vienas geriausių transakcinių logistikos santykių pasekmės pavyzdžių – neseniai stebėta situacija jūrinėje logistikoje. Jūrinės linijos, kurios daugiau nei dešimtmetį dirbo nuostolingai arba mažu pelningumu, nes buvo priverstos priimti krovinių siuntėjų sąlygas. Prasidėjus pandemijai, jos pasinaudojo proga, pakėlė kainas ir  uždirbo pasakiškus pelnus. Taip jūrinės linijos turbūt nubraukė visus  krovinių siuntėjų iki šiol sutaupytus logistikos kaštus.

Siekiant išvengti aukščiau aptartų situacijų, geriausia kurti partneriškus santykius. O partneriški santykiai prasideda nuo įprastų galios žaidimų atsisakymo ir derybų prie stalo, nustatant abiem pusėms priimtinas kainas ir paslaugų lygius.

Kokių paslaugų lygio galite tikėtis iš partneriškų santykių su kokybiška ir patikima transporto įmone?
 

Transporto įmonės, kurios siekia teikti aukštos kokybės paslaugas, visų pirma investuoja į darbuotojus, taip išvengdamos dažnos jų kaitos. Aukštos kvalifikacijos ir įgudę darbuotojai – tai kertinis aukštos paslaugų kokybės garantas. Kai nesustyguota organizacijos struktūra, tai dažnai sąlygoja ne tik klaidas, bet ir praleidžiami pasikrovimo ir pristatymo terminai. Kitaip tariant, dirbdami su kokybiška ir patikima įmone, jūs išvengsite klaidų ir krovinio vėlavimų bei galėsite pasikonsultuoti su savo srities profesionalais.

Transporto įmonės, kurios yra orientuotos į aukštą paslaugų kokybę,  užtikrina tinkamą darbuotojų skaičių kiekvienai klientui svarbiai funkcijai atlikti. Krovinio siuntėjai gal tikėtis VIP lygio klientų aptarnavimo ir greito probleminių klausimų sprendimo.

Kokybiška transporto įmonė visuomet laikysis sutartyje numatytų sąlygų ir niekada neieškos būdų, kaip papildomai užsidirbti iš jūsų. Kitaip tariant, dirbdami su patikima įmone, būsite užtikrinti, kad nuo jūsų nebus nusigręžta atsitikus nenumatytoms situacijoms.

Dirbdami su patikimu partneriu, jūs visada būsite užtikrinti, kad jūsų krovinių transportavimas bus atliekamas naujausiomis transporto priemonėmis, o vilkikų vairuotojai bus aprūpinti visomis riekiamomis darbo priemonėmis. Jūs būsite užtikrinti, kad transporto įmonė tinkamai reprezentuos jus.

Kaip atskirti profesionalų paslaugų tiekėją nuo neprofesionalaus?

Be įprastų vertinimo kriterijų, tokių kaip: stabili finansinė padėtis, rekomendacijos, įmonės reputacija rinkoje ir komandos profesionalumas, prieš pradedant dirbti, siūlome išsiaiškinti, kokius pristatymo laiku rodiklius įmonė pasiekia,  kokia dalis krovinių atvyksta nesugadinti. Gautus atsakymus palyginkite su turimais dabartiniais jūsų įmonės rodikliais.

Taip pat išsiaiškinkite, ar turėsite asmeninį vadybininką, kuris bus vienintelis jūsų kontaktas įmonėje. Jeigu transporto įmonė aptarnauja klientus telefono centro principu, tai yra ženklas, kad ji taupo kokybės sąskaita.

Taip pat siūlome peržiūrėti įmonės, su kuria ketinate dirbti, svetainę, socialinius tinklus, įsitikinkite, ar įmonė kuria turinį, kuris būtų orientuotas į klientą. Atrodytų, kad tai smulkmena, tačiau tai taip pat parodo, kad įmonei klientai ir geras įmonės įvaizdis yra svarbu, todėl tikėtina, jog ji darys viską, kad patvirtintų savo gerą vardą.

Šį kartą tiek. Dėkojame už dėmesį. 

Jeigu jums reikalingas patikimas skubių krovinių transportavimo partneris, išbandykite mus.

Susisiekti su mumis galite paspaudę šią nuorodą.

Kitos naujienos:

Praplėskite savo verslo galimybes. Švedija – patraukli rinka Lietuvos eksportuotojams

Lietuvos verslas jau kuris laikas yra atradęs Švedijos rinką. Nors ši šalis, vertinant atstumą ir logistikos išlaidas, kuria konkurencinį pranašumą prieš kitas, tačiau mes nesame viena pagrindinių jos prekybos partnerių. Lietuva pagal importo kiekį į Švediją užima tik dvidešimtą vietą. Iš Lietuvos 2021 metais švedai įsigijo prekių ir paslaugų už 14,858 mln. Švedijos kronų. Atsižvelgiant …

Naujausios verslo iniciatyvos, į kurias 2022 metais orientavosi tiekimo grandinių vadovai. Kas galėtų dominti Lietuvoje veikiančias įmones?

Pastaruosius septynerius metus galime vadinti pasaulinių tiekimo grandinių transformacijos metais. Kadangi būtent šiuo laikotarpiu įmonės buvo priverstos keisti savo veiklos pobūdį, ieškoti naujų sprendimų, kurie ir padėjo organizacijoms tapti efektyvesnėmis. O pandemija šiuos pokyčius kaip tik dar labiau paspartino, nes iki tol tiekimo ir logistinės grandinės buvo pastovios, žaliavų trūkumo praktiškai nebuvo, daugelis įmonių galėjo …

Su kokiais iššūkiais susidūrė automobilių tiekimo grandinės pandemijos metu ir kaip HRX padėjo sumažinti jų neigiamus padarinius.

02.01 2023 Uncategorized
Automobilių pramonė garsėja sudėtingomis tiekimo grandinėmis, kadangi tenka suvaldyti didelius kiekius skirtingų atsargų, o kroviniai privalo  būti pristatomi minučių tikslumu. Todėl nenuostabu, kad šioje pramonėje veikiančias įmones pandemijos metu sutrūkinėjusios tiekimo grandinės paveikė ypač stipriai. Tokių grandinių valdymui svarbiausia yra nenutrūkstamas tiekimas, o šiuo sudėtingu laikotarpiu to užtikrinti, deja, nepavyko. Trumpai apžvelgsime pagrindinius iššūkius, su …

Svarbiausios 2022 metų mažmeninės ir elektroninės prekybos tendencijos

Pastarieji metai pateikė labai daug pokyčių prekybinėms įmonėms, kurios vykdo elektroninę ir fizinę prekybą. Didžioji jų dauguma buvo susiję su pandemija ir infliacija. Tačiau netrūko ir kitų iššūkių. Metai artėja finišo tiesiosios link, todėl dabar palankus laikas apžvelgti pagrindinius trendus, kurie įvyko per šiuos metus ir pateikti keletą pavyzdžių, kaip įmonės su šiais iššūkiais kovoja, …

Kiek kainuoja apgadintas krovinys ir kaip to išvengti?

Logistikos srityje dirbantiems profesionalams ne kartą tenka susidurti su situacija, kai apgadinamas krovinys. Nors krovinio apgadinimas yra tik vienas iš daugelio logistinių iššūkių, kuriuos tenka įveikti bendrovėms, tačiau turbūt visi sutiks, kad būtent šio tipo logistinės problemos ir  sukelia didžiausią frustraciją. Nors krovinio sugadinimai pasitaiko retai, tačiau įmonės deda visas pastangas, kad to išvengtų. Dažnai …

Ar žinote, kad Jūsų klientai Jūsų produktų kokybę tiesiogiai susieja su logistiniu paslaugos atlikimu?

Logistinis paslaugų atlikimas tampa vienu kertinių momentų, kurį vertina Jūsų klientai, priimdami sprendimą – pirkti iš Jūsų ar ne. Tuo tarpu pasitaikantys logistiniai trukdžiai ir problemos neretai būna ta svarbia priežastimi, kai esami klientai nusprendžia atsisakyti Jūsų paslaugų. Kitaip tariant, šiais greitai besikeičiančiais laikais, kai mes visi esame labai užsiėmę ir esame  pripratę viską gauti …